Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności Serwisu Portalu e-Urząd
e-Instytucja.pl sp. z o.o. zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.eurzad.somonino.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Portal e-Urząd
Data publikacji strony internetowej: 2023-07-14.
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2023-07-14.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:
- mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł,
- są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
- posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,
- opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
- Brak jest gdzieniegdzie poprawnych opisów alternatywnych fotografii lub grafik znalezionych w serwisie. Dokładamy wszelkich starań by wszyscy redaktorzy byli przeszkoleni w zakresie prawidłowego dodawania treści.
- Kontrast w niektórych miejscach serwisu może nie być prawidłowy.
- Mogą zdarzyć się linki otwierające nowe okna bez uprzedzenia użytkownika.
Oświadczenie sporządzono dnia 2023-07-14. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny podmiotu publicznego
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Koordynator ds. dostępności: Teresa Gliwa, t.gliwa@somonino.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 587432349. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, nastąpi najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Urząd Gminy Somonino mieści się w budynku, które nie jest w pełni przystosowany do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się oraz osób ze szczególnymi potrzebami. Adres: ul. Ceynowy 21, 83-314 Somonino Budynek usytuowany jest w centrum miejscowości Somonino. Do budynku prowadzi wejście od strony ul. Ceynowy 21 wraz z podjazdem, ułatwiającym poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. Podjazd posiada barierki. Przy budynku wydzielonego są dwa miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Po wejściu do budynku na parterze znajduje się kancelaria podawcza, gdzie można uzyskać niezbędne informacje. W budynku nie ma zainstalowanej pętli indukcyjnej. Korytarz na parterze budynku umożliwia przemieszczanie się osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózku. Wejście na pierwsze piętro budynku odbywa się schodami. W budynku brak jest windy. Przy schodach zamontowane są barierki, początek i koniec schodów na każdej kondygnacji oznaczony jest kolorowymi taśmami. Wszelkie sprawy załatwiane są indywidualnie z pracownikiem zajmującym się daną sprawą. W razie konieczności pracownicy mogą obsługiwać osoby z niepełnosprawnością ruchową w wyznaczonym miejscu do obsługi klienta na parterze budynku. Po załatwieniu sprawy, pracownik Urzędu pomaga osobie niepełnosprawnej w opuszczeniu Urzędu. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku, na parterze jest toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.